You are here:: مقالات اطفا حریق کاربرد سیستم اطفا حریق و ایمنی در صنعت هوایی
 
 

کاربرد سیستم اطفا حریق و ایمنی در صنعت هوایی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

 

در ابتداي پيدايش تهد يدات در صنعت هوانوردي سازمانا يكائو، به عنوان سازمان متولي و مسؤول حفظ ايمني و امنيت در اين صنعت ،را ههاي پيشگيري، مواجهه و مبارزه با عوامل تهديد را در برنام ههاي خود قرار داده بود. حوادث متعدد ربع قرن هزاره دوم و سا لهاي ابتداي قرن بيست و يكم، باعث گرديده بود كه رو شهاي متنوعي ابداع و به كار گرفته شود؛ كه البته همگي آنها در چهارچوب قوانين و مقررات كلي انکس 17 ( 17 Annex ) و ساير انكسها بوده ولي كارشناسان ايمني و حفاظت بهترين نوع مبارزه با اين تهديدات را در توجه و به كارگيري عوامل زير ميدانند:
1) مديريت حادثه به جاي تلاش براي حذف عوامل حادثه
2) استفاده از پيش طرح مواجه با حادثه

یکی از عواملی که امروزه بسیاری از مدیران ، مهندسان و متخصصان صنعت ایمنی هوایی را به فکر وا داشته است ، حفاظت و ایمنی هواپیما و وسایل حمل و نقل هوایی از حوادث ناشی از آتش سوزی و حریق در هواپیما می باشد . از این رو متخصصان این صنعت به فکر راه حلی برای پیشگیری از این سانحه بوده اند.

شرکت پایروژن بعنوان قدیمیترین ، پیشرفته ترین و  اولین کمپانی تولید کننده سیستم های اطفا حریق پایروژن ایروسل در جهان ، راهکارهایی را برای متخصصان ایمنی هوایی قرار داده است و آن استفاده از کپسول های اطفای حریق پایروژن در وسایل حمل و نقل هوایی می باشد . این کمپانی با اخذ تاییدیه های لازم برای این امر توانسته است جایگاه مناسبی را برای خود ایجاد نماید و محصولات این کمپانی مورد توجه بسیاری از متخصصان ایمنی هوایی قرار گرفته است .

 

نویسنده : مصطفی اسدی

منبع : www.pyrogen.co.ir